W jakich wnętrzach sprawdzą się podłogi drewniane?

W jakich wnętrzach sprawdzą się podłogi drewniane?

Ze wszystkich materiałów wykończeniowych drewno ma szczególną pozycję, bo mimo stale zmieniających się trendów wciąż cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów. Nic w tym dziwnego, bo drewniane podłogi wyglądają wyjątkowo atrakcyjne i do tego jeszcze mogą się pochwalić doskonałymi parametrami.

Gdzie można montować podłogi z drewna?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że niemal wszędzie. Drewniana podłoga jest idealna do pomieszczeń reprezentacyjnych, salonów, bibliotek, gabinetów. Drewno pięknie się prezentuje w sypialniach, można nim wykończyć podłogę w pokoju dziecka, w przedpokoju czy holu drewno również zda egzamin, niezależnie od tego, jak intensywny będzie ruch w takim miejscu. Po odpowiedniej obróbce drewno można ułożyć nawet w kuchni czy łazience, a więc pomieszczeniach z wysokim poziomem wilgotności.

Nowoczesne technologie pozwalają także na połączenie drewna z ogrzewaniem podłogowym, co jeszcze do niedawna wydawało niemożliwe. Na ogrzewanych podłogach układa się jednak nie lite drewno, ale specjalne, wielowarstwowe deski, do zamówienia na Podlogizcharakterem.pl.

Jakie gatunki drewna są najlepsze?

Tam, gdzie podłoga będzie narażona na intensywne działanie wilgoci, zalecane są egzotyczne gatunki drewna. Przy mniejszej wilgoci wystarczą tańsze, krajowe gatunki, ale z dodatkową impregnacją zabezpieczającą przed uszkodzeniami, pleśnieniem i gniciem. W pomieszczeniach, gdzie przebywa dużo osób i często się chodzi, dobrym pomysłem będą twarde deski, na przykład z dębu, o zwiększonej odporności na ścieranie i wgniecenia. Na tarasy polecane są deski termowane, które poddaje się takiej obróbce, że mimo ekspozycji na niekorzystne warunki pogodowe oraz działanie insektów drewniana powierzchnia pozostaje nienaruszona przez wiele lat.

Jak wybrać ułożenie podłogi?

Parametry techniczne to jedno, estetyka to drugie. Odcień desek warto dopasować do reszty wystroju wnętrza, a jeśli wybrany gatunek ma niewłaściwy kolor, podłogę można pomalować lub wykończyć pięknym, artystycznym wzorem. Wielkość desek oraz ich ułożenie również są istotne dla końcowego efektu – w większych pomieszczeniach świetnie się sprawdzą parkiety pałacowe oraz szerokie, długie deski, do mniejszego pokoju można wybrać klasyczną jodełkę lub deski o mniejszych rozmiarach.dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.