Deski dębowe

Deski dębowe

Podłogi drewniane to jeden z najczęściej wybieranych trendów w budownictwie. Takie rozwiązanie jest spotykane zarówno w klasycznych domach, jak i bardziej nowoczesnych. Drewno to materiał nie tylko trwały i ciepły, ale też bardzo estetyczny pod względem wizualnym. Sporym zainteresowaniem cieszą się deski dębowe do produkcji podłóg drewnianych. Na co zatem zawrócić uwagę przy wyborze tego typu rozwiązania i czym się ono charakteryzuje?

 

Wyjątkowy wygląd

 

Wśród osób, które urządzają mieszkania czy domy, wyłania się coraz więcej koneserów wyrobów drewnianych, które są oferowane zarówno w formie dekoracji, jak i elementów wyposażenia wnętrz. Podłoga wykonana z desek dębowych jest zatem naturalnym wyborem. Dąb polski cieszy się największym zaufaniem wśród naszych klientów, głównie ze względu na to, iż jest to jeden z twardszych gatunków drewna.

 

Wielu producentów desek dębowych przeprowadza specjalistyczne procesy, które w odpowiedni sposób pozwalają uzyskać niezwykły efekt przypadkowych uszkodzeń czy postarzania. Nadaje to podłodze charakteru i niepowtarzalnego wyglądu, co sprawdzi się zarówno w klasycznych i stonowanych aranżacjach, jak i w tych nieco awangardowych.

 

Podłoga dopasowana do wnętrza

 

Dąb, z którego produkowane są deski dębowe jest jednym z lepszych gatunków drewna, który najlepiej przyjmuje kolory. Możliwe jest to dzięki wielu nowoczesnym możliwościom produkcyjnym, dzięki czemu elementy podłogi powstają w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Taki proces pozwala na jeszcze lepsze i dokładniejsze dopasowanie desek dębowych do konkretnych aranżacji. Dzięki temu można uzyskać wykończenie wnętrza, które będzie zgodne z założeniami projektowymi.

 

Ponadto taka podłoga może być zainstalowana na ogrzewaniu podłogowym, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej funkcjonalną. Podłoga drewniana z desek dębowych nie należy do problematycznych, co oznacza, że jest łatwa w czyszczeniu, a do jej konserwacji nie są wymagane specjalistyczne środki do impregnacji i ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki swojej wytrzymałości sprawdzi się nie tylko w kuchniach, salonach i łazienkach, ale też gabinetach kosmetycznych czy lekarskich. Dodatkowo warto podkreślić, iż podłoga wykonana z dębu charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i inne czynniki zewnętrzne.

dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.