Deski jesionowe­

Deski jesionowe

Prace wykończeniowe cieszą niejedną osobę, która w niedalekiej przyszłości planuje zamieszkanie w domku jednorodzinnym czy bloku. Obecnie, jednym z najczęściej wybieranych materiałów, który pojawia się w elementach wykończeniowych, jak i dekoracyjnych jest drewno. Na rynku dostępnych jest wiele egzotycznych gatunków, jednak wiele osób skłania się ku krajowym surowcom, takim jak dąb czy jesion. Dzięki temu podłoga z drewna pojawia się w łazienkach i kuchniach, gdzie buduje niepowtarzalny klimat i istotnie ozdabia całe wnętrze.

Odpowiednia podłoga ma bardzo duże znaczenie w czasie urządzenia wnętrz, jednak jej znalezienie może nie być takie łatwe. Deski jesionowe obecnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na swój wygląd, ale i trwałość.

 

Charakterystyka jesionu

 

Gatunek drzewa, jakim jest jesion jest jednym z najstarszych na Ziemi. Produkowane przez nas deski jesionowe posiadają wąski biel, a także ciekawe zabarwienie, które może być jasnożółte, ciemnożółte lub jasnobrązowe. Jesion jest gatunkiem pierścieniowo-naczyniowym o zabarwionej i niezabarwionej twardzieli. W drewnie ze starego drzewa o wiele łatwiej odróżnić biel i twardziel, niż w drewnie z młodego okazu. Ponadto gatunek ten posiada bardzo wyraźnie zarysowane słoje, przez co drewno, do produkcji desek jesionowych odznacza się dużą wytrzymałością. Im węższe słoje, tym drewno jest łatwiejsze w obróbce. Świeżo po ścięciu, drewno jest bardzo sprężyste, pod wpływem parzenia łatwo się wygina, a także dobrze poleruje.

 

Deski jesionowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

 

Klienci poszukujący podłóg drewnianych z reguły mają pewne oczekiwania co do nich. Deski jesionowe swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim twardości, która jest porównywalna do dębu, buku czy mahoniu. Dodatkowo jest to o wiele tańszy materiał, przez co jest tak często wykorzystywany przez producentów podłóg.

 

W przeciwieństwie do dębu, jesion jest gładki, przez co można uzyskać powierzchnie wręcz idealne pod tym względem, a dodatkowo jest odporny na ścieranie. Kolejną, a raczej główną zaletą desek jesionowych są wysokie walory estetyczne. Wykonana podłoga przy użyciu tego surowca zachwyci nie tylko mieszkańców, ale i gości swoim atrakcyjnym i naturalnym wyglądem.

dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.