Czy montaż drzwi Moric można przeprowadzić samodzielnie?

Czy montaż drzwi Moric można przeprowadzić samodzielnie?

Mimo mody na otwarte przestrzenie, wciąż są pomieszczenia, które wolimy zamykać na drzwi – powinny być one szczelne, trwałe, ciche i wygodne w użytkowaniu, a do tego ładne, bo są przecież ważną częścią aranżacji wnętrza. Montaż drzwi może się początkowo wydawać trudny, ale stosując się do instrukcji, można to zrobić samemu.

 

Jak dopasować drzwi?

Jedną z najważniejszych kwestii jest to, czy kupujemy same drzwi, czy wybieramy model z ościeżnicą. Drzwi nie są bowiem montowane po prostu w ścianie – przyczepia się je właśnie do ościeżnicy, czyli stabilnej ramy umocowanej w otworze wejściowym. Jeśli montujemy same drzwi, zgadzać się musi nie tylko wysokość i szerokość skrzydła, ale też rozstawienie zawiasów oraz miejsce na języczek klamki. Estetyka też ma znaczenie, bo nowoczesne drzwi w ciemnym kolorze raczej średnio się będą komponowały ze starą, białą futryną z poprzedniej epoki.

Drzwi Moric, które można zamówić na podlogizcharakterem.pl, występują w wielu rozmiarach, także tych niestandardowych. Dostępne są w komplecie z pasującą ościeżnicą, od razu też można dobrać do nich odpowiednie klamki i zawiasy. Przy montażu drzwi nie ma znaczenia, czy są one z przeszkleniami lub innymi ozdobnymi elementami, niemniej gdy chodzi o drzwi specjalne, z metalowym wzmocnieniem, warto się upewnić u sprzedawcy, czy nie wymagają one dodatkowych rozwiązań konstrukcyjnych.

 

Montowanie drzwi krok po kroku

Jako pierwszą montujemy ościeżnicę. W przypadku wymiany samego skrzydła należy sprawdzić, czy konstrukcja jest na pewno stabilna i dobrze trzyma się w ścianie, oraz jaki jest stan zawiasów, na których zostaną umieszczone drzwi, natomiast nową ościeżnicę składa się według instrukcji przygotowanej przez producenta. Zwykle nie trzeba dokupować dodatkowych elementów łączących, bo wszystko co potrzebne znajduje się w opakowaniu, konieczny może być natomiast zakup zaprawy albo pianki, wykorzystywanej do wypełnienia szczelin między ościeżnicą a ścianą.

Między wszystkimi elementami poziomymi i pionowymi muszą zostać zachowane kąty proste, w przeciwnym razie drzwi nie będą działać poprawnie. Po zamocowaniu ościeżnicy można od razu powiesić skrzydło, umieszczając je na zawiasach ramy. Ostatni krok to wyregulowanie drzwi i sprawdzenie, czy dobrze się one zamykają i otwierają, po czym mocuje się na skrzydle klamkę i drzwi są już gotowe do użytku.dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.