Drewno termowane

Drewno termowane

Planując budowę przydomowego tarasu, warto wybrać egzotyczny gatunek materiału budulcowego. W przypadku rodzimych odmian drewno termowane cieszy się ogromną popularnością. Technologia ta sprawia, że staje się ono bardziej odporne na działanie wody czy wilgoci, a nawet biodegradację.

 

Wygrzewanie surowca, polega na modyfikowaniu go pod wpływem wysokiej temperatury, a także pary wodnej. W wyniku tego, powstaje materiał o zmienionych i nowych właściwościach. W surowcu dochodzi do skarmelizowania cukrów, dzięki czemu zyskuje ono ciemną barwę, kolorem zbliżoną do egzotycznych gatunków, takich jak merbau czy palisander. Ponadto proces ten prowadzi do zredukowania pochłaniania wody, dzięki czemu niemal zahamowany zostaje rozwój grzybów i bakterii.

 

Finalnym efektem termicznej obróbki jest trwałe i solidne drewno termowane. Nie posiada ono związków celulozy, a także żywicy. Wyeliminowane zostały również związki emitujące formaldehyd, co czyni deski bezpiecznymi do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.