Jaka podłoga do mebli drewnianych?

Jaka podłoga do mebli drewnianych?

Kolor ścian, kształt armatury, rodzaj oświetlenia, dodatki w postaci uchwytów do szafek – to tylko niektóre rzeczy, o jakich trzeba pamiętać, chcąc stworzyć stylowe wnętrze, które będzie tworzyło całość. Oczywiście najważniejszymi rzeczami w tym przypadku są podłogi i meble. Coraz więcej osób powraca do tego, co naturalne, wybierając szafy, a także i deski drewniane. Pozostaje jednak pytanie, jak dobrać te elementy, aby uzyskać ponadczasowy styl w domu czy też mieszkaniu? Jest kilka zasad, o których warto pamiętać przed wyborem stołu, szaf czy krzeseł.

Podłoga do mebli drewnianych – o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim warto trzymać się wcześniej wybranego stylu wystroju. Jeśli w domu ma dominować styl skandynawski, to źle będą wyglądały ciemne elementy. W tego typu przestrzeniach dobrze sprawdzą się jasne kolory i to zarówno podłogi, jak i mebli drewnianych. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór frontów bielonych czy też poprzecieranych. Warto także dodać, że wybranie podobnych barw optycznie może powiększyć wnętrze, nawet to najmniejsze.

W przypadku koncepcji z ciemniejszymi barwami, musimy pamiętać o wybraniu mebli drewnianych o dwa tony jaśniejsze od podłogi. W końcu nikt nie chce, aby te dwa elementy wystroju zaczęły się zlewać. Jednak warto także wiedzieć, że w momencie, kiedy w domu będą głównie ponure kolory, a do wnętrza nie będzie wpadało słońce, to całe wnętrze stanie się niezwykle przygnębiające.

Niezwykle popularne w ostatnim czasie stały się podłogi drewniane układane w jodłę francuską. W takiej sytuacji trzeba pamiętać o tym, że wyposażenie wnętrza w postaci szaf, komody czy witryny powinno być proste i pozbawione wszelkich ozdób.

Warto także zwrócić szczególną uwagę na słoje w układzie zarówno desek, jak i mebli. Można je dopasować na tyle, że mimo subtelnych różnic, będą tworzyły spójną całość. Mogłoby się wydawać, że są to nieznaczące detale, jednak to właśnie one zadecydują o tym, czy wszystkie elementy będą tworzyły ponadczasową przestrzeń i dla domowników, i dla gości.dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.