Parkiet czy deska? Jaką podłogę wybrać?

Parkiet czy deska? Jaką podłogę wybrać?

Urządzanie wnętrz wiąże się z wielokrotnym doborem różnego rodzaju materiałów, które cechują się indywidualną fakturą, właściwościami i wyglądem. Jeśli chodzi o podłogowe deski drewniane, cieszą się one ogromną popularnością od wielu lat. Takie rozwiązanie nadaje wnętrzu przytulności i wprowadza iście domową i nieformalną atmosferę. Na rynku dostępny jest także parkiet. Co zatem wybrać?

Parkiet – elegancja i prostota

W przeszłości parkiet był towarem ekskluzywnym i stosowanym w nielicznych posiadłościach, których właścicieli było stać na kosztowną podłogę. Obecnie w wielu mieszkaniach można znaleźć to rozwiązanie, które zachowało się ze względu na dużą dokładność położenia tej drewnianej podłogi. Niewielkie drewniane klepki po odpowiednim lakierowaniu i innych zabiegach zyskają efektowny połysk i niebanalna estetykę. Niewątpliwą zaletą parkietu jest jego niepowtarzalna struktura i barwa, dobra izolacja termiczna, a także fakt, iż podłoga drewniana nie przyciąga kurzu, co z pewnością docenią alergicy.

Deska drewniana – prostota i wygoda

Osoby planujące zakup podłogi często decydują się na deski drewniane. Takie rozwiązanie jest o wiele szybsze i prostsze w montażu. Deska podłogowa w porównaniu do parkietów stosowana jest częściej w większych pomieszczeniach. Dodatkowo zdecydowanie lepiej można je dobierać do specyfiki wnętrza. Naturalne produkty gotowe do montażu w różnej kolorystyce, dają spore możliwości aranżacji pomieszczenia. Deska drewniana, tak jak i parkiet jest świetnym rozwiązaniem, jeśli w domu znajdują się alergicy. Dodatkowo taka podłoga wygląda naturalnie z racji wyeksponowania na większej powierzchni struktury deski drewnianej lakierowania.

Deski podłogowe czy parkiet?

Każde rozwiązanie ma swoje niezaprzeczalne zalety. Parkiety to ciekawa estetyka, a producenci nie ograniczają się tylko do typowych kolorów. Chętnie eksperymentują z barwą, dzięki czemu tworzą bardzo ciekawe wzornictwo. W przypadku tradycyjnej deski, może się ona lepiej wpisywać w popularne trendy wnętrzarskie, dlatego tak chętnie jest wybierana przez osoby lubiące styl skandynawski. Jednym z najpopularniejszych materiałów jest deska podłogowa dębowa – trwała, twarda i odporna na ścieranie. Uwagę zwraca także interesujące usłojenie dębu oraz oryginalna struktura drewna, dzięki którym wygląda jednocześnie klasycznie, jak i nieco rustykalnie.dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.