Jakie drewno nadaje się do łazienki?

Jakie drewno nadaje się do łazienki?

Drewniana podłoga dodaje elegancji i sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Zaletą drewna jest jednak nie tylko efektowny wygląd, ale i dobre parametry, choć nie jest to materiał, który powinien mieć kontakt z wodą. Czy z związku z tym można go wykorzystywać w łazienkach?

 

Drewniana podłoga łazienkowa – czy warto?

Bez wątpienia łazienka wykończona drewnem prezentuje się niezwykle stylowo, nawet jeśli jest mała, bez okien, ze standardowym wyposażeniem. Drewno wygląda też lżej niż ceramiczne płytki, a chodzenie po nim boso jest dużo przyjemniejsze, nawet gdy podłoga nie ma ogrzewania. Oczywiście o końcowym efekcie decyduje kolor, wielkość i sposób ułożenia desek, niemniej za sprawą drewna łazienka sporo zyskuje, bez względu na to, w jakim stylu ma zostać urządzona.

Pozostaje jednak kwestia praktyczności drewnianej podłogi. Drewno znane jest z tego, że niezbyt dobrze znosi działanie wilgoci, a tej w łazience nie brakuje, szczególnie gdy to małe pomieszczenie bez bardzo wydajnej wentylacji. Łazienka wymaga więc specjalnego traktowania – zamiast zwykłych, podłogowych desek potrzebny będzie materiał o zwiększonej odporności na wilgoć, a takie parametry ma przede wszystkim drewno egzotyczne.

 

Profesjonalne wykonanie podłogi

Bardzo ważne jest, aby do wykończenia podłogi w łazience wybierać deski dedykowane takim właśnie pomieszczeniom. W ofercie Podlogizcharakterem.pl są deski, które nadają się do ułożenia w łazience – mają one dodatkowe zabezpieczenia przed wilgocią i są odpowiednio zaimpregnowane. To jednak nie wszystko. Liczy się także sposób wykonania podłogi – deski powinno się łączyć gumą polimerową, co zapobiegnie wnikaniu wody w szczeliny. Deski muszą zostać ułożone na specjalnie przygotowanym podłożu i zabezpiecza się je z każdej strony, a nie tylko na warstwie, która tworzy powierzchnię podłogi.

 

Pielęgnacja zgodnie z instrukcją

Ryzyko uszkodzenia drewnianej podłogi można ograniczyć, układając drewno tylko częściowo, w tych miejscach, gdzie kontakt z wodą jest mniejszy, natomiast przy samej wannie albo w kabinie prysznicowej podłoga wykończona jest ceramicznymi płytkami. Należy też uważać na to, by woda na podłodze nie leżała zbyt długo, a co kilka miesięcy wskazane jest nakładanie nowej warstwy ochronnej zgodnie z zaleceniami producenta.



dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.