Jak prawidłowo zamontować drzwi Moric?

Jak prawidłowo zamontować drzwi Moric?

Drzwi to niezbędny element wyposażenia wnętrz. Pełnią one przede wszystkim rolę użytkową, ale są też ważną częścią wystroju, dlatego warto inwestować w drzwi dobrej jakości, które wytrzymają wiele lat użytkowania. O ich funkcjonalności i trwałości decyduje także poprawny montaż.

 

Jak wybrać odpowiednie drzwi?

Nim w ogóle dojdzie do montowania drzwi, należy wcześniej wybrać właściwy model. Drzwi Moric, dostępne na podlogizcharakterem.pl, znane są ze swojego eleganckiego, stylowego wyglądu – do wyboru są drzwi w całości wykonane z drewna, drzwi częściowo wykończone przeszkleniami albo z ozdobnymi elementami metalowymi, specjalistyczne drzwi ze stali lub brązu, zapewniające zwiększoną ochronę.

Do tego dochodzi jeszcze ościeżnica – powinna ona współgrać estetycznie z resztą aranżacji oraz zapewniać drzwiom właściwe umocowanie w ścianie. Ostatnimi elementami decydującymi o wyglądzie i działaniu drzwi są klamki i zawiasy, wykonane w różnych stylach, co ułatwia ich dopasowanie do montowanych skrzydeł.

 

Jak wygląda montaż drzwi Moric?

Pierwszym etapem jest montaż ościeżnicy. Co prawda jest możliwe umieszczenie nowych drzwi w starej ościeżnicy, jeśli jest ona nieuszkodzona i w takim samym kolorze, zazwyczaj jednak zaleca się wymianę całości, dzięki czemu konstrukcja będzie bardziej stabilna. Nie zawsze też drzwi mają dokładnie taki sam rozmiar oraz rozstaw zawiasów co stara ościeżnica, a wykonywanie poprawek w tym zakresie jest dużo bardziej kłopotliwe niż po prostu zakup nowej ramy.

Podczas montażu ościeżnicy trzeba poszczególne części skręcić ze sobą dokładnie tak, jak podaje to instrukcja producenta, prócz tego bardzo ważne jest, by między elementami pionowymi i poziomymi zostały zachowane idealne kąty proste. Ościeżnica musi się dobrze trzymać w otworze – materiał mocujący dobiera się w zależności od tego, z czego zbudowana jest ściana. Szczeliny wypełnia się pianką/

Kiedy ościeżnica jest już na swoim miejscu, można powiesić skrzydło drzwi. Po umieszczeniu skrzydła konieczne jest wyregulowanie drzwi na zawiasach, tak by mogły się one prawidłowo otwierać i zamykać. Ostatnim etapem prac jest montaż klamki na skrzydle drzwi – tu również najlepszym wyjściem będzie trzymanie się instrukcji producenta i stosowanie polecanych przez niego materiałów.dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.