Jak dobrać kolor podłogi do mebli?

Jak dobrać kolor podłogi do mebli?

Przeprowadzając remont, staramy się dobierać wszystkie elementy wystroju w taki sposób, aby wszystko do siebie pasowało. Oczywiście nie musi być to idealne dopasowanie kolorystyczne. Często zamiast harmonijnych odcieni mebli, ścian i podłogi, stawia się na zastosowanie sporych kontrastów, dodających charakteru każdej przestrzeni. Oczywiście sam wybór, która opcja będzie lepsza, należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Pozostaje więc pytanie jak dobrać kolor podłogi do mebli? Odpowiedź wcale nie jest aż tak prosta, jak mogłoby się wydawać! Dlatego też zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę przed wyborem barwy desek drewnianych do kanapy, szafy czy komody.

Zastanów się nad przeznaczeniem pokoju

Przed wyborem koloru podłogi warto zastanowić się, w którym pomieszczeniu ma się ona znaleźć. W przypadku, kiedy miałby być to pokój dziecinny nic nie stoi na przeszkodzie, aby poeksperymentować i wybrać wielobarwne deski. Jeśli jednak zastanawiasz się nad zmianami w stosunkowo małej kuchni czy salonie dobrym rozwiązaniem będzie jasny panel drewniany. Dzięki temu pomieszczenie zostanie optycznie powiększone. Co ciekawe, w przypadku, kiedy chcesz wymienić podłogę w małej sypialni wcale nie musisz podążać tym samym tropem. To miejsce ma zachęcać do odpoczynku, dlatego lepszym rozwiązaniem może się okazać ciemniejszy parkiet drewniany, nadający niesamowitego charakteru.

Kolor podłogi do mebli – jaki wybrać?

Dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które wolą bezpieczniejsze warianty będzie dobór podłogi, która będzie o dwa stopnie ciemniejsza od mebli. Dobrze byłoby również, gdyby były one utrzymane w tej samej linii kolorystycznej, niezależnie od tego, czy będzie ona ciepła, czy zimna. Kiedy już zdecydujesz się na zasadę podobieństwa lub kontrastu, trzymaj się ich do samego końca całego remontu. Tylko wtedy będziesz w stanie stworzyć jednolity wystrój, w którym wszystkie dodatki będą ze sobą współgrały. Ciekawym rozwiązaniem będzie wybór listwy przypodłogowej w innej, ciekawej barwie. Dzięki takiemu zabiegowi będziesz z łatwością mógł uwydatnić jasne deski drewniane.dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.