Dlaczego warto zainwestować w parkiet? 5 zalet parkietów!

Dlaczego warto zainwestować w parkiet? 5 zalet parkietów!

Parkiet to wyjątkowo atrakcyjny sposób na wykończenie podłogi. Zrobiony jest z drewna, a jego ciekawe ułożenie dodaje wnętrzom charakteru oraz elegancji. To wprawdzie dość kosztowne i czasochłonne rozwiązanie, ale patrząc na efekt końcowy, jest to wydatek, który zdecydowanie się opłaca.

Trwałość

Drewniany parkiet jest bardzo trwały. Wytrzyma znacznie dłużej niż tanie panele podłogowe albo wykładzina, a przy odpowiedniej pielęgnacji nawet po wielu latach nie będzie na parkiecie widać śladów jego użytkowania. Parkiet można ułożyć również w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, jak przedpokój czy hol wejściowy, wystarczy wybrać te wytrzymalsze gatunki drewna, jak na przykład dąb. Jest to inwestycja, która zwraca się bardzo szybko – dobrze wykonany parkiet posłuży nawet przez kilka dekad.

Komfort użytkowania

Drewno jest ciepłe i miłe w dotyku. Śmiało można po takiej podłodze chodzić boso, nawet zimą. To także idealne rozwiązanie dla alergików i małych dzieci, ponieważ drewna podłoga nie przyciąga kurzu jak zwykłe panele albo chodniki, łatwiej jest więc utrzymać higienę i zadbać o bezpieczne warunki dla domowników.

Atrakcyjne wzornictwo

Parkiet w jodełkę to klasyka, ale możliwości ułożenia drewnianych klepek jest znacznie więcej. W salonie świetnie wyglądać będzie parkiet pałacowy, którego wykonanie zlecić można na Podlogizcharakterem.pl. W mniejszych pomieszczeniach ładnie prezentują się drobniejsze wzory jak chociażby szachownica albo plecionka. Wbrew powszechnym wyobrażeniom, pakiet nie musi być koniecznie wykończony na wysoki połysk – popularnym rozwiązaniem są obecnie parkiety olejowane, równie trwałe, tyle że wyglądające bardziej naturalnie.

Uniwersalność

Drewniany parkiet wygląda pięknie i pasuje do wszystkiego. Nieważne, czy mieszkanie jest urządzone tradycyjnie, nowocześnie, w stylu skandynawskim albo minimalistycznym – w każdym pomieszczeniu parkiet będzie odpowiedni, a za jego sprawą całe wnętrze automatycznie wyda się bardziej luksusowe.

Możliwość wielokrotnego odnawiania

Pękniętą płytkę ceramiczną trzeba wymienić, porwana i przetarta wykładzina też raczej nie nadaje się do renowacji. Z parkietem jest inaczej. Może mieć poważne uszkodzenia i brudną powierzchnię, a i tak uda się przywrócić mu pierwotny wygląd, wystarczy profesjonalne cyklinowanie i nałożenie nowej warstwy lakieru albo oleju.dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.