Deska podłogowa lita, czy warstwowa?

Deska podłogowa lita, czy warstwowa?

Urządzając mieszkanie czy dom jednorodzinny, większość osób decyduje się na wybór czasami droższych, a przede wszystkim trwalszych materiałów wykończeniowych, bowiem założenie jest takie, by posłużyły one na długie lata i nie wymagały zbyt wielu prac konserwacyjnych czy remontowych. Drewno od zawsze uważane jest za najpopularniejszy surowiec do wykańczania podłóg, nie tylko ze względu na efekt wizualny i estetyczny, ale też na wzgląd bezpieczeństwa dla zdrowia. W naszej ofercie znaleźć można podłogi z desek drewnianych. Jakie wybrać?

Deska podłogowa lita czy warstwowa?

Obecnie na rynku znaleźć można deski podłogowe w dwóch wariantach. Pierwszym z nich są podłogowe deski lite, wykonane z jednego kawałka drewna, drugi zaś to deski warstwowe, które są produkowane ze sklejonych ze sobą warstw drewna. Bez względu na to, na który rodzaj podłogi klient się zdecyduje, warto podkreślić, że drewniane podłogi z desek odznaczają się bardzo przyjemnym dla oka wyglądem. Świetnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu, między innymi w sypialni czy kuchni. Przy wyborze desek podłogowych litych czy warstwowych warto też pamiętać, że kolor ma bardzo istotny wpływ na postrzeganie całego pomieszczenia. Ciemne kolory desek mają tendencję do optycznego zmniejszania przestrzeni.

Zalety desek podłogowych litych

Urządzanie poszczególnych wnętrz to bardzo czasochłonne zajęcie. Jednak pierwszym krokiem zazwyczaj jest wybór koloru farby na ściany, a także rodzaju podłogi. My oferujemy zarówno deski podłogowe lite, jak i warstwowe. Skupiając się jednak na pierwszym rodzaju, należy podkreślić, iż charakteryzują się one ciepłem i uniwersalnością. Oznacza to, że nie wychładzają one zbyt szybko pomieszczeń, tak jak ma to miejsce w przypadku płytek ceramicznych. Ponadto deski podłogowe lite wprowadzają bardzo przytulną atmosferę. Kolejną zaletą jest bardzo naturalny charakter, dzięki czemu rozwiązanie to sprawdzi się w mieszkaniach urządzonych w stylu rustykalnym. Proponowane przez nas deski podłogowe lite to w 100% naturalny surowiec, który sprawdzi się przez wiele lat użytkowania, bez konieczności renowacji. Warto dodać też o świetnej izolacji desek podłogowych litych. Jest to jeden z niewielu surowców, który posiada tego typu cechy.

Zalety desek podłogowych warstwowych

Innym rodzajem oferowanych przez nas produktów są deski podłogowe warstwowe, najczęściej złożone z dwóch lub trzech warstw drewna. Tylko jedna z nich, czyli ta zewnętrzna zrobiona jest ze szlachetnego gatunku tego naturalnego surowca. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej korzystne finansowo niż deska lita, a także częściej proponowane w przypadku chęci założenia ogrzewania podłogowego. Wszystko przez konstrukcję deski warstwowej, która jest mniej narażona na temperaturę i wilgoć.

Wspomniane przez nas deski podłogowe warstwowe zyskują coraz większą popularność wśród Klientów. Do największych atutów podłogi wykonanej przy użyciu tego typu materiałów można zaliczyć fakt, iż deski warstwowe są mniej podatne na zmiany mikroklimatu i rozsychanie się. Dodatkowo nie odkształcają się, tak jak to często bywa w przypadku desek litych.

Ze względu na niewielką grubość zewnętrznej warstwy, deski te można cyklinować ograniczoną liczbę razy. A jeśli jest układana pływająco, można ją szlifować, ale nie cyklinować. Wyjątkiem jest sytuacja, w której deski są przyklejone do podłoża. Najczęściej jednak deski warstwowe czy lite układa się metodą na wpust i pióro. Warto też podkreślić, że warstwowe elementy podłoża dostępne są w szerszej gamie wzorów i formatów niż lite. W razie potrzeby nasi pracownicy chętnie udzielą Państwu odpowiedzi na nurtujące pytania i podpowiedzą jaką podłogę wybrać.dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.