Co to są parkiety pałacowe?

Co to są parkiety pałacowe?

Trudno o bardziej elegancką i stylową podłogę niż ta wykończona drewnianym parkietem. Oprócz klasycznej jodełki i prostych, długich desek spotyka się także fantazyjne ułożenia w stylu pałacowym. Czym się taka podłoga wyróżnia?

Jak wygląda parkiet pałacowy?

Parkiet pałacowy to bardzo specyficzny rodzaj ułożenia drewnianych deseczek. Nie są to prosta klepka czy równoległe rzędy podłużnych desek, tylko skomplikowane układanki przypominające mozaikę, artystycznie skomponowane motywy z wykorzystaniem rombów i heksagonów, gwiazdy, wzory antyczne. Poszczególne elementy różnią się między sobą wielkością, kształtem, a czasami także odcieniem, dzięki czemu podłoga staje się prawdziwą ozdobą wnętrza.

Właśnie tak wykończone podłogi spotyka się w pałacach, zamkach i luksusowych, zabytkowych willach, stąd nazwa tego stylu. Dzisiaj można w ten sposób wykończyć podłogę w domu albo mieszkaniu, co pasować będzie zarówno do pomieszczeń urządzonych klasycznie, jak i wnętrz z nowoczesną aranżacją.

Czy pałacowy parkiet jest drogi?

Parkiet pałacowy wyróżnia się skomplikowanym, wymyślnym ułożeniem, więc osobie bez doświadczenia bardzo trudno będzie samodzielnie stworzyć taką podłogę. Parkiet pałacowy można zamówić na Podlogizcharakterem.pl, co da gwarancję perfekcyjnego wykonania i trwałości ozdobnej podłogi, choć trzeba się oczywiście liczyć z tym, że będzie to trochę droższe od standardowych rozwiązań – dekoracyjny parkiet układa się dłużej, więcej kosztuje także samo przygotowanie pasujących do siebie elementów.

Do jakich pomieszczeń pasuje parkiet pałacowy?

Drewniana podłoga o takim ułożeniu najlepiej się sprawdza w dużych pomieszczeniach, domach z otwartą przestrzenią, pokojach reprezentacyjnych. Fantazyjny wzór przykuwa uwagę, ale może też przytłaczać wnętrze, dlatego niezbyt będzie się nadawał do pokojów małych i ciemnych, które potrzebują raczej czegoś prostszego. Warto też tak urządzić pokój, aby podkreślić piękno drewnianej podłogi i wyeksponować jej interesujący wzór.

Jak dbać o pałacową podłogę?

Pałacowe parkiety wykonuje się zazwyczaj z twardych, wytrzymałych gatunków drewna o dobrych parametrach. Taka podłoga wytrzyma wiele lat w idealnym stanie, choć nie można zapominać o jej pielęgnacji. Parkiety pałacowe należy regularnie czyścić i konserwować, zawsze według instrukcji producenta i z użyciem odpowiednich preparatów.dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.