Wszystko o sposobach renowacji parkietów I podłóg drewnianych

Wszystko o sposobach renowacji parkietów I podłóg drewnianych

Zapewne wielu z Was ma podłogi drewniane, których stan wymaga natychmiastowej renowacji. Oczywistością jest, że podłogi takie wymagają regularnej konserwacji, nabłyszczania, a także, raz na jakiś czas, cyklinowania.

Kiedy warto zdecydować się na renowację drewnianej podłogi?

Każdy rodzaj drewna, niezależnie od jego twardości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, pod wpływem użytkowania ulega zużyciu, a nawet odkształceniom. Czasami deski podłogowe mogą się odkształcać jeśli są źle użytkowane lub został użyty nieodpowiedni materiał przy ich montażu. Wówczas wyginają się, pęcznieją pod wpływem wody lub odklejają się z powodu niewłaściwie użytego kleju. Najczęstszym problemem jest jednak zużycie wierzchniej warstwy ochronnej. Nawet dobrej jakości lakier może zniknąć z desek drewnianych po latach użytkowania. Może to powodować strzępienie się drewna, nierównomierne zużycie i powstawanie nieestetycznych plam lub przebarwień.

Najczęściej używane miejsca, takie jak korytarze, kuchenne, czy też podłogi w pokojach dziecięcych, narażone są głównie na intensywne zużycie. Trudno też uniknąć drobnych wgnieceń, zadrapań i śladów, zwłaszcza gdy podłoga jest wykonana z drewna sosnowego, lipowego lub mahoniowego. Ślady pozostawione przez zwierzęta domowe, czy też dziecięce zabawki. Podłogi drewniane bardzo się zużywają, a im dłużej czekamy z zabezpieczeniem powstałych rys i ubytków, tym mniejsze prawdopodobieństwo ich całkowitego usunięcia. Drewniane deski podłogowe narażone są na uszkodzenia spowodowane wsiąkaniem w nie wody lub innych substancji płynnych. Konkludując, nie należy czekać z renowacją drewnianej podłogi zbyt długo, jeśli chcemy zachować jej estetyczny wygląd.

Profesjonalna renowacja drewnianych podłóg – do kogo się udać w tym celu?

Sekretem podłóg drewnianych to nie tylko ich ponadczasowy wygląd, ale przede wszystkim  możliwość ich regularnej konserwacji. Renowacje podłóg wykonywane przez specjalistów z tej dziedziny przywrócą zniszczonym podłogom drewnianym ich dawny wygląd. Przed przystąpieniem do naprawy podłogi  eksperci oceniają jej stan techniczny i określają zakres prac do wykonania. Następnie należy usunąć meble i inne przedmioty z pokoju. Po wykonaniu tych czynności zespół pracowników może przystąpić do prac remontowych.

Pierwszym etapem renowacji podłogi drewnianej jest bezpyłowe szlifowanie szlifierką uszkodzonej powierzchni. Kolejne zadania to wypełnienie ubytków w celu wypełnienia powstałych niedoskonałości oraz pokrycie podłogi lakierem lub specjalnym olejem. Firmy specjalizujące się w renowacji drewnianych podłóg, wykonują wszystkie etapy prac z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Dodatkowo używają specjalistycznego sprzętu i produktów wysokiej jakości, aby nadać posadzkom nieskazitelny wygląd i gwarancję wieloletniej eksploatacji. Dlatego też warto wybrać doświadczoną profesjonalną firmę, która stawia na satysfakcję klienta i długofalowe efekty prac związanych z renowacją podłóg drewnianych.



dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.