Jaki kolor podłogi wybrać?

Jaki kolor podłogi wybrać?

Niektórzy decydują się na robienie remontów co kilka lat, aby ich wnętrze odpowiadało najnowszym trendom. O ile zmiana koloru ścian jest prostym rozwiązaniem, które można wykonać praktycznie natychmiastowo, o tyle już wymiana podłogi wiąże się ze sporym przedsięwzięciem. W końcu wyniesienie wszystkich mebli jest dla wielu nie lada wyczynem, szczególnie jeśli są one w zabudowie. Dlatego też kupując deski drewniane, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które mają decydujący wpływ na wybieraną barwę produktu, a także i jego jakość. Pozostaje więc pytanie, jaki kolor podłogi wybrać? Postaramy się na to odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czynniki, o których musisz pamiętać przed wyborem odcieniu podłogi drewnianej

Przed kupnem warto zastanowić się nad tym, jaką mamy koncepcję na dane pomieszczenie – czy chcemy, aby było ono jasne, czy raczej ciemniejsze? Ma to być styl skandynawski, boho, a może industrialny? Większość osób skupia się w wystroju wnętrz przede wszystkim na meblach i wszystkich dodatkach, zapominając o tym, że to właśnie podłoga ma ogromny wpływ na klimat pomieszczenia. Od rodzaju wybranych materiałów zależeć będzie, jakie fronty szafek będą najlepiej pasowały, jaką wybrać kanapę czy oświetlenie. Sprawa więc nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

Zasady doboru koloru podłogi drewnianej

Możesz wybrać jakikolwiek odcień, jednak musisz pamiętać o późniejszych konsekwencjach. Wybranie zbyt ciemnych desek może skutkować tym, że wnętrze okaże się zbyt „ciężkie”. Jeśli marzą Ci się ciemnobrązowe deski drewniane i meble, to pamiętaj, aby oddzielić je jaśniejszym dywanem i innymi dodatkami. Jednak nie powinno się dobierać elementów na zasadzie kontrastu. W takim pomieszczeniu źle prezentowałyby się jasne meble. Chyba że ciemniejsze kolory znajdowałyby się na ścianie – wtedy pastelowe odcienie tworzyłyby dobre połączenie.

Warto pamiętać o tym, że listwy cokołowe dobrane kolorem do desek drewnianych mogą optycznie powiększyć powierzchnię podłogi. Natomiast, jeśli dopasujemy je do ścian, wtedy pomieszczenie wyda nam się wyższe.

Co ciekawe, w przypadku wyboru drewnianych desek zawsze istnieje możliwość cyklinowania i nadawania innego koloru podłodze, co z pewnością będzie doskonałym wyborem dla wszystkich tych osób, które lubią często zmieniać wystrój wnętrza.dekorujądekorują

Chcesz z nami porozmawiać?
Możesz nam zostawić swój numer telefonu.


    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.